Nasza cegła


Czym są cegły elastyczne?

Elastyczne płytki Bolix, doskonale imitują wykończenie muru licowego z cegły. Cegły elastyczne mogą być nakładane na zewnętrzne ściany budynków już istniejących, lecz najefektowniej wyglądają na tych nowo wznoszonych oraz wewnątrz pomieszczeń. Zastosowań cegieł elastycznych jest wiele: produkt można aplikować na poszczególne fragmenty elewacji jako efekt dekoracyjny a także na całe ściany.

Lekkie i elastyczne

Płytki są wyjątkowo lekkie i elastyczne. Można je nakładać na każdy rodzaj ścian i nie jest konieczne specjalnie wzmocnienie konstrukcji jak w przypadku tradycyjnego klinkieru. Cegły bez problemu można używać na narożnikach czy okrągłych elementach elewacji. Daje to nieskończone możliwości aranżacji, co sprawi że elewacja będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Wytrzymałe

Cegły elastyczne są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu Twoja elewacja będzie piękna i czysta przez lata. Płytki są odporne na uderzenia, zarysowania, naprężenia termiczne, warunki atmosferyczne oraz skażenia mikrobiologiczne.

Łatwe w aplikacji

Cegłę elastyczną bardzo szybko i łatwo się aplikuje, i co ważne, po przyklejeniu nie wymaga ona dodatkowej impregnacji obniżającej nasiąkliwość. Podczas nakładania nie trzeba też stresować się ubytkami materiału – docinanie poszczególnych elementów nie powoduje zaburzenia wzoru.

ręcznie formowane

Płytki są ręcznie formowanie, co oznacza, że nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Oryginalności dodaje im możliwość łączenia wielu kolorów i kształtów.

Cechy płytek elastycznych o wyglądzie klinkieru

SCS – Self Crosslinking System

Masa klejąco-spoinująca BOLIX BQB oraz oraz cegły elastyczne BOLIX BQS oparte są na najwyższej jakości kompatybilnych ze sobą kompozycjach spoiw. Zapewnia to wspólne „usieciowanie” (SCS – Self Crosslinking System), które zapobiega odspojeniom, Nasz Specjalny system jest gwarancją trwałej i solidnej elewacji.

Elastyczne

Można je zginać i dowolnie docinać, co znacznie zwiększa ich zastosowanie. Płytki można używać narożnikach czy okrągłych elementach elewacji. Daje to nieograniczone możliwości aranżacji.

Proste w montażu

Można je docinać za pomocą zwykłych nożyczek, nie wymagają impregnacji i dodatkowego fugowania. Montaż płytek jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnego klinkieru, ze względu na brak ciężkiej obróbki.

Lekkie

Cegły elastyczne są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu można je przyklejać na każde rodzaje ścian. Nie są wymagane specjalne wzmocnienia konstrukcji jak przy tradycyjnej cegle.

Odporne

Płytki stanowią ostatni element wykończenia elewacji, są zatem tak samo odporne na warunki atmosferyczne czy skażenia mikrobiologiczne jak tynki elewacyjne czy farby zewnętrzne. Z powodzeniem można ich używać na każdych fragmentach elewacji.

Wytrzymałe

Płytki są odporne na uderzenia, można bez obaw je stosować w budynkach użyteczności publicznej.

Bogata kolorystka

Poza gotowymi kolekcjami cegły można wykonać w innych kolorach na zamówienie, co sprawi, że elewacja będzie unikatowa i niepowtarzalna.

Niepowtarzalne

Płytki elastyczne są produkowane ręcznie, dzięki temu żadna płytka nie jest taka sama. Każda elewacja zyska swój indywidualny charakter.

Elastyczne płytki o wyglądzie klinkieru mogą z powodzeniem imitować tradycyjną ścianę murowaną. Elewacja z dekoracją to synonim ekskluzywnego wykończenia, który nadaje budynkowi dystyngowanego charakteru.