Nasza cegła


Czym są płytki elastyczne?

Elastyczne płytki Bolix, doskonale imitują wykończenie muru licowego z cegły. Płytki mogą być nakładane na zewnętrzne ściany budynków już istniejących, lecz najefektowniej wyglądają na tych nowo wznoszonych oraz wewnątrz pomieszczeń. Zastosowań cegieł elastycznych jest wiele: produkt można aplikować na poszczególne fragmenty elewacji jako efekt dekoracyjny a także na całe ściany.

Lekkie i elastyczne

Płytki są wyjątkowo lekkie i elastyczne. Można je zaginać i dowolnie docinać przy pomocy zwykłych nożyczek, co znacznie ułatwia ich montaż. Cegły bez problemu można używać na narożnikach czy okrągłych elementach elewacji bez specjalnej, ciężkiej obróbki.

ręcznie formowane

Kolejnym walorem jest ręczne formowanie płytek, co oznacza, że nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Oryginalności dodaje im możliwość łączenia wielu kolorów i kształtów – możesz być pewien, że żaden inny budynek nie będzie wyglądał tak jak Twój.

Łatwe w aplikacji

Cegłę elastyczną bardzo szybko i łatwo się aplikuje, i co ważne, po przyklejeniu nie wymaga ona dodatkowej impregnacji obniżającej nasiąkliwość. Podczas nakładania nie trzeba też stresować się ubytkami materiału – docinanie poszczególnych elementów nie powoduje zaburzenia wzoru.

Wytrzymałe

Cegły elastyczne są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu Twoja elewacja będzie piękna i czysta przez lata. Płytki są odporne na uderzenia, zarysowania, naprężenia termiczne, warunki atmosferyczne oraz skażenia mikrobiologiczne. W przypadku zabrudzenia łatwo je umyć przy pomocy myjki ciśnieniowej.

Cechy płytek elastycznych o wyglądzie klinkieru

SCS – Self Crosslinking System

Masa klejąco-spoinująca BOLIX BQB oraz oraz płytki elastyczne BOLIX BQS oparte są na najwyższej jakości kompatybilnych ze sobą kompozycjach spoiw. Zapewnia to wspólne „usieciowanie” (SCS – Self Crosslinking System), które zapobiega odspojeniom, Nasz Specjalny system jest gwarancją trwałej i solidnej elewacji.

Elastyczne

Można je zginać i dowolnie docinać, co znacznie zwiększa ich zastosowanie. Płytki można używać na narożnikach czy okrągłych elementach elewacji.

Proste w montażu

Można je docinać za pomocą zwykłych nożyczek, nie wymagają impregnacji i dodatkowego fugowania

Lekkie

Cegły są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu łatwiejsza jest ich obróbka i montaż.

Odporne

Płytki stanowią ostatni element wykończenia elewacji, są zatem tak samo odporne na warunki atmosferyczne czy skażenia mikrobiologiczne jak tynki elewacyjne czy farby zewnętrzne.

Wytrzymałe

Płytki są odporne na uderzenia można bez obaw je stosować na cokołach, narożnikach i całej powierzchni ścianach.

Atrakcyjne

Cegły występują w różnych kolorach, fakturach i melanżach.

Niepowtarzalne

Płytki elastyczne są produkowane ręcznie, dzięki temu żadna płytka nie jest taka sama.

Elastyczne płytki o wyglądzie klinkieru mogą z powodzeniem imitować tradycyjną ścianę murowaną. Elewacja z dekoracją to synonim ekskluzywnego wykończenia, który nadaje budynkowi dystyngowanego charakteru. Czyż nie na tym Ci zależy?